a05 – ateliér zahradní a krajinářské architektury se zaměřením na projekční činnost v oboru krajinářská architektura, kompletně zpracovává návrhy a projekty zahrad, parků, veřejných prostorů, stromořadí a krajinných celků, standardem je vypracování projektových dokumentací ve všech fázích od průzkumů přes studie, územní řízení, stavební povolení, prováděcí a tendrovou dokumentaci až po autorský a technický dozor stavby, spolupracujeme s architektonickými ateliéry, inženýrskými profesemi, sochaři a ostatními navazujícími profesemi. Pracuje ve složení: Martina Forejtová, Pavlína Malíková, Aleš Steiner.

a05 ateliér zahradní a krajinářské architektury

 

Změna v ateliéru

NEW

Rádi bychom Vám oznámili, že se ateliér a05 po jedenácti letech úspěšného fungování transformuje na dva samostatné subjekty.

 

Land05 - Martina Forejtová na adrese www.land05.cz, forejtova@land05.cz, tel: +420 603 365 158.

 

Steiner a Malíková krajinářští architekti - Aleš Steiner a Pavlína Malíková na adresách steiner@steineramalikova.cz a malikova@steineramalikova.cz, tel: +420 777 818 310, +420 777 078 557. Webové stránky pro vás připravujeme www.steineramalikova.cz.

ZIMA NA BALABENCE

26.1.2016

Po pěti letech od studie je na světě nový park v Praze 9 na Balabence. Jaká bude jeho první sezóna? 

Dokončena další alej v krajině

2.12.2015

V těchto dnech byly dokončeny práce spojené s výsadbou několika dalších alejí v krajině, podpořených OPŽP. Tentokrát jsme měli možnost v rámci podpory navrhnout i několik cest s povrchem štěrkového trávníku. Alej na fotografii je v obci Velký Újezd u Chorušic.

ještě drobné cibuloviny do trávníků

11.9.2015

a rekonstrukce Parku U vršovického nádraží na Praze 10 bude dokončena

 

..více

zahrada Průhonice

29.7.2015

Zahrada pro holandské klienty. Přísný ortogonální koncept s centrální travnatou plochou a výsadbami po jejím obvodu, v nichž dominují bloky hortenzií (Hydrangea arborescens ´Annabelle´) a okrasných travin. Barevnost do zahrady vnáší pásy trvalek, pohyb zase vodní prvek, který je součástí dřevěných teras, navazujících na obytné místnosti domu.

Terasy jsou od trávníku odděleny lemy smíšených záhonů (Gaura lindheimeri, Geranium ´Patricia´, Stipa teniussima, Imperata cylindrica ‘Red Baron’, Penstemon digitalis ´Husker Red´, Agapanthus ´Summer Sky´ a další…). 

 

...více

více o domě

BLÍŽÍ SE DOKONČENÍ...

8.4.2015

revitalizace louky a dětského hřiště u řeky v Thomayerových sadech v Praze 8 - Libni

 

...více

nová stromořadí v Lužci nad Vltavou

16.3.2015

Na sklonku loňského podzimu byly za přispění dotace OPŽP vysazeny čtyři nové aleje v obci Lužec nad Vltavou.

Navrhli jsme alej švestkovou, lipovou, dubovou a třešňovou. Celkem se vysadilo 345 stromů. 

 

...více

HYDROOSEV V PARKU KOŠINKA

23.10.2014

Hydroosevem byl minulý týden zpevněn jižní svah parku Košinka v Praze 8 - Libni. 

Opět ve spolupráci s firmou Agrostis Trávníky, s.r.o. jsme navrhli směs Panonie s příměsí kopretiny a vlčího máku. Panonie je směs obsahující 41 rostlinných druhů a její složení je výsledkem dlouholetého výzkumu s cílem podpoření druhové diverzity na velmi vysýchavých místech.

V příštím roce proběhne ještě rekonstrukce trávníku v horní části svahu a s napětím budeme očekávat první květy.

 

1. místo v soutěžní přehlídce Nejkrásnější zahrada 2014 v Litoměřicích

20.9.2014

Odborná porota udělila 1. místo naší expozici nazvané Momentka z Českého středohoří.

Soutěž probíhala v rámci veletrhu Zahrada Čech Litoměřice. 

 

...mezi rozkvetlými loukami vyvěrá z nitra země skrze sopečné kopce temná barva čediče. přivede vás do středu místa se zlatou mísou medu, která je darem země strdím a mlékem oplývající. zastavte se a odpočiňte si v tomto kraji pod baldachýnem z proutí...

 

...více

PASK Klatovy

7.8.2014

V loňském roce jsme byli pozváni k vytvoření návrhu zahrady právě dokončovaného Pavilonu skla v Klatovech (PASK).

Pavilon byl vybudován v 60. letech 20. století  v akci "Z" pro výstavy klatovských karafiátů. Nyní bude hostit unikátní sbírku šumavského skla Loetz z rejštejnské sklárny.

Karafiáty a jejich reminiscence však budou v zahradě prokvétat i nyní, v ostrovech okrasných travin, které návštěvníkům zpříjemní pobyt v zahradě pavilonu, stejně tak jako vzdušný zahradní nábytek a v budoucnu i stíny stromů.

Autorem rekonstrukce pavilonu je Atelier 25

Louka z českých luhů a hájů

8.7.2014

Nejen londýnské směsi přitahují pozornost kolemjdoucích, vlčí máky zcela ovládli na čas provozní areál STK v Příbrami. Ve spolupráci s firmou Agrostis s oblibou navrhujeme české směsi pro luční či extenzivně laděné trávníky.  Jejich výhodou je vysoká ekologická hodnota, stabilita a nízké náklady na údržbu (mnohonásobně nižší než u klasických trávníků). Vyzkoušeno máme mnoho směsí pro různá stanoviště.

Landscape festival Praha 2014 na Žižkovském nádraží

13.6.2014

Srdečně vás zveme na zahájení Landcsape festivalu Praha 2014 v úterý 17. června 2014 od 18 hodin na Nákladové nádraží Žižkov. Nádraží ožije během léta instalacemi, výstavami, přednáškami a koncerty. Zastavte se, i my se účastníme...

 

...více

Síje louky ve Ctěnicích Vol. 2

9.5.2014

Úspěšný projekt letničkové louky Granstand z olympijského Londýna pokračuje i letos a vzácný výsevek opět prošel našima ateliérovýma rukama. Nové směsi, rozšiřené plochy, stejná skupina nadšenců v čele s Ondřejem Fousem. Navštivte i Vy Zámecké zahradnictví Ctěnice a přilehlou alej! Foto René Ondroušková.

 

...více

Revitalizace Kubánského náměstí

8.5.2014

Již tradiční spolupráce s architekty z Projektilu - tentokrát ve vyzvané soutěži na Ideové řešení Revitalizace Kubánského náměstí v Praze 10. Akce probíhala se zapojením veřejnosti, výsledky soutěže ani další záměr radnice zatím nejsou známy.

 

...více

Pohár v Praze

28.4.2014

Již tradiční mezinárodní hokejové klání architektů z Prahy, Brna a Bratislavy proběhlo letos v brněnských Lužánkách. Po čtyřleté nadvládě týmu Bratislavy se vrací pohár hokejového modulora opět do Prahy. Cenu přebíral nehrající kouč Roman Brychta. Náš ateliér měl ve vítězném mužstvu zastoupení na pozici ofenzivního obránce:).

jaro...

22.4.2014

...některé naše zahrady se pěkně vybarvují...

Studie Komenského náměstí

27.1.2014

V polovině loňského roku jsme se společně s Projektil architekty zúčastnili vyzvané soutěže MČ Prahy 3 o budoucí podobu Komenského náměstí na Žižkově. Po dlouhém rozhodovacím řízení, vč. zapojení veřejnosti, jsme se až nyní dozvěděli oficiální výsledky. Umístili jsme se na druhém místě. Výborná zkušenost, další skvělá týmová práce, Projektilu díky!

PF 2014

21.12.2013

Přejeme Vám šťastný vstup do nového roku 2014!

visuin v a05

31.10.2013

Velmi inspirující návštěva Petry a Dalibora z VISUIN v našem ateliéru. Nechte se také inspirovat www.visuin.com

 

zahrádka v Litomyšli dokončena

29.10.2013

Po úžasné spolupráci s investorkou a architekty z ateliéru molo ožil za citlivě zrekonstruovaným domem blízko náměsti i jeho dvorek.

 

...více

Park Přátelství v rámci Transeuropa Festival

15.10.2013

Fixie, horáky, skládačky, torpéda a jiný cyklo materiál se sjel 6.10.2013 v parku Přátelství, coby jedné ze zastávek cyklistického výletu za architekturou do Severního města v rámci Transeuropa Festival. Výlet doprovodili výkladem Cyril Říha, Ondřej Beneš, Štěpán Špoula a Jiří Sádlo, v parku Přátelství jsme přidali několiv vět i my. Příjemná akce, těšíme se na pokračování!

další extenzivní přírůstek do rodiny

19.8.2013

Již čtvrtý záhon s tzv. vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou ověřujeme v městských podmínkách, tentokráte v samotném parku Přátelství. Druhové složení vychází z úspešných průhonických směsí dílny Adama Baroše. Uspěje americká prérie na prosecké stepi?

výsev letničkové směsi Grandstand Annual Meadow ve Ctěnicích - byli jsme při tom

23.5.2013

V podvečer  21. května jsme se účastnili ojedinělé akce, kterou pořádal známý perenář Ondřej Fous. Zakládali jsme letničkovou louku - vyseta byla stejná směs, jaká loni oslňovala návštěvníky olympijského parku v Londýně. V plném květu bude louka ve Ctěnicích k vidění v červenci.


...více

a05 na VÝSTAVě KRAJINÁŘSKÁ ARCHITEKTURA VE VISEGRÁDSKÝCH ZEMÍCH 2013

27.3.2013

Náš ateliér vystavuje dvě svá díla na této putovní mezinárodní výstavě, která bude probíhat v Galerii Jaroslava Frágnera v Praze od 18.4. do 1.5.2013. Z každé ze čtyř zemí bude vystaveno deset projektů realizovaných za posledních pět let. Součástí výstavy je i panelová diskuze na téma Krajinářská architektura ve veřejném prostoru.

 

...více www.szkt.cz + foto z vernisáže

dokončení revitalizace vnitrobloku u svobodárny

20.1.2013

Ke konci roku 2012 byla dokončena revitalizace vnitrobloku U Svobodárny v Praze 9 - Libni

 

 ...více

1. a 3. místo v národní soutěži Park a Zahrada roku 2012

3.9.2012

Náš ateliér si odnesl dvě umístění z národní soutěže Park a Zahrada roku 2012, každoročně pořádané Svazem zakládaní a údržby zeleně. V kategorii zahrada roku získala 3. místo realizace v Králově Dvoře - Počaplech u Berouna a v kategorii park roku bylo uděleno 1. místo projektu obnovy vintrobloku Za Žižkovskou vozovnou v Praze 3.

 

Vnitroblok Za Žižkovskou vozovnou

Zahrada Počaply

 

...více

Vítězství ve veřejné soutěži

2.8.2012

Společně s ateliérem Projektil architekti jsme zvítězili ve veřejné urbanisticko - architektonické soutěži „Severní terasy Hradec Králové“

 

...více

Dokončují se výsadby v Rezidenci Alfa

15.4.2012

V těchto dnech probíhají dokončovací práce a poslední výsadby u nového obytného souboru Rezidence Alfa v Praze 3 na Žižkově

 

...více

Nová kancelář

6.1.2012

Od 1.1.2012 sídlíme na nové adrese

Bourání na Rádiu Wave s Martinou Forejtovou

8.12.2011

Hostem 100. dílu Bourání bude první zástupce zahradní a krajinářské architektury, Martina Forejtová. Martina Forejtová (rozená Vlnasová) bude první zahradní architektka, která v Bourání vystoupí, budeme si tedy hodně obecně povídat o významu této disciplíny, ale dojde i na jednotlivé projekty a spolupráci s architekty.

 

Poslechněte si zde